Trzy miesiące za darmo: Dom w Amazonii do zamieszkania

W najbardziej przyjaznym człowiekowi miejscu peruwiańskiej Amazonii stoi gotowy do zamieszkania dom, do którego można przenieść się na trzy miesiące nie płacąc przy tym ani grosza. Pisze o tym Piotr M. Małachowski.

Piotr M. Małachowski

Mam doskonałą wiadomość dla osób, które chcą przenieść się na trzy miesiące do Amazonii i nic za to nie zapłacić. Nie żartuję. W wiecznie zielonej części Peru stoi dom, w którym pod nieobecność właścicieli można zamieszkać całkowicie za darmo.

Dom znajduje się w dolinie Chanchamayo położonej w dorzeczu Amazonki. Rejon ten słynie z upraw świetnej kawy oraz niezliczonych wodospadów. Bardzo łatwo dostać się tam z Limy. Wystarczy wsiąść w wygodny autobus i w kilka godzin przejechać na drugą stronę Andów. Klimatycznie to najbardziej przyjazne człowiekowi miejsce w Peru. Wegetacja egzotycznych roślin, w tym kwiatów, ziół, kokosów, bananów, melonowców i cytrusów, trwa w nim bez przerwy, a w pobliżu nie ma dzikich i niebezpiecznych zwierząt.

Gospodarstwo posiada wszystko, co potrzebne jest do życia: energię elektryczną, bieżącą wodę, ekologiczną toaletę, duży i bujny ogród, a nawet dostęp do internetu. Jedyny mankament dla kogoś, kto nie mieszkał nigdy w Amazonii, to brak wody pitnej w kranie. Jej zapasy można bez problemu uzupełnić w pobliskim miasteczku.

Wiem, że wygląda to wszystko niewiarygodnie, więc uporządkujmy:

  • dom przeznaczony jest dla minimum dwóch, a maksymalnie trzech odpowiedzialnych i spokojnych osób;
  • można w nim zamieszkać od początku lipca do końca września tego roku (inne daty nie wchodzą w grę);
  • obowiązki mieszkańców to karmienie dwóch psów, kota i kilku gęsi oraz podlewanie niektórych roślin;
  • nie trzeba płacić za pobyt, jedyne opłaty to rachunki za prąd i internet – razem około 100 złotych miesięcznie.

Zainteresowanych proszę o kontakt przez poniższy formularz:

Piotr M. Małachowski
O Piotr M. Małachowski 67 artykułów
Przewodnik, podróżnik, bloger, twórca portalu www.kochamyperu.pl, pasjonat wypraw do Peru i innych państw Ameryki Południowej. Wybierasz się w te strony? Skontaktuj się z Piotrem.

1 Comment

  1. Uprzejmie informujemy, że dom trafił w dobre ręce. Ogłoszenie nie jest więc aktualne. Czy będą kolejne takie okazje? Oby! Tymczasem zachęcamy, aby włączyć tę część Peru do podróży po tym kraju. To najbliższy Limie, wiecznie zielony rejon dorzecza Amazonki z setkami wodospadów, egzotycznymi owocami i lokalnymi społecznościami. Ze stolicy można tam dojechać szosą w niecałe dziesięć godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.