Trzęsienie ziemi w regionie Arequipa. Są ofiary i zniszczenia

W regionie Arequipa doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,8 stopnia w skali Richtera. Jedna osoba nie żyje, ponad osiemdziesiąt jest rannych, a kilkaset zostało bez dachu nad głową.

Przysypany w swoim domu 55-letni mężczyzna to śmiertelna ofiara trzęsienia ziemi, do którego doszło w regionie Arequipa. Dokładnie 56 kilometrów od miejscowości Lomas w prowincji Caravelí. Miało siłę 6,8 stopnia w skali Richtera.

W trzęsieniu ziemi zostało rannych ponad osiemdziesiąt osób. Prawie dwieście rodzin straciło dach nad głową. Zniszczeniu uległo wiele innych budynków, w tym ponad trzydzieści szkół.

Najbardziej dotknięte tereny to: Yauca, Bella Unión, Acarí i Chala. Nazwy zapewne niewiele mówią odwiedzającym Peru. Przez te miejsca przy Trasie Panamerykańskiej między miastami Nazca i Camaná najczęściej się tylko przejeżdża nocnymi autobusami. Podczas trzęsienia w wielu punktach Panamericany osunęły się kamienie i ruch na niej jest ograniczony. Zmierzający do lub z Arequipy powinni być więc przygotowani na opóźnienia w podróży.

Poranne trzęsienie ziemi (nastąpiło o godzinie 4.18 czasu lokalnego) było odczuwalne w innych częściach kraju, między innymi w pustynnej Ica, górskim regionie Ayacucho, a nawet w oddalonej o sześćset kilometrów od epicentrum Limie.

Redakcja
O Redakcja 10 artykułów
Czytamy, słuchamy i oglądamy Peru starając się przede wszystkim poznać i zrozumieć ten niezwykły kraj. Jeśli masz podobnie, witamy na pokładzie i zapraszamy do współpracy!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.