Oddana Polakom Cecylia z Limy będzie w Polsce trzy miesiące!

Cecylia Albrizzio, zakochana w naszym kraju Peruwianka, przyjedzie do Polski w lipcu 2018 roku. Nadal można przyłączyć się do organizacji jej podróży życia. Pisze o niej Małgorzata Olejnik.

Pamiętacie Cecilię Albrizzio? Któż nie pamięta tej Peruwianki, która oddała swe serce Polsce i Polakom. Wielu z nas poznało ją podczas pobytu w Peru. Wielu skorzystało z noclegu i jej pomocy. Teraz mamy okazję wspólnie odwdzięczyć się i spełnić jej marzenie życia: odwiedzić Polskę ponownie.

Cecilia Albrizzio mieszkała i studiowała w naszym kraju. Trzydzieści sześć lat temu wróciła do Peru. Od tamtej pory pomaga polskim turystom.

Organizujemy jej przyjazd do Polski. Składamy się na jej bilet na samolot, a trasę jej podróży ułożymy zgodnie ze zgłoszeniami osób, które pragną przyjąć ją pod swój dach.

Ustalony został termin jej przyjazdu do Polski. To lipiec, sierpień i wrzesień 2018 roku. Dokładna data będzie znana, gdy uda się nam zakupić bilety na samolot.

Tymczasem założyliśmy stronę na Facebook’u, na której będziemy nie tylko koordynować jej podróż po Polsce, ale również umieszczać nasze zdjęcia oraz opowiadania ze wspólnych z nią spędzonych chwil. Może znajdą się osoby, które mają jej fotografie z pobytu w Polsce? Może na koniec tego projektu uda się wydać pamiątkowy album z fotkami i opowiadaniami? Byłaby to świetna pamiątka dla Cecylii. A może macie inne pomysły, aby uatrakcyjnić jej pobyt w Polsce? Czekamy na Wasze propozycje.

Nasza akcja zbierania funduszy na przyjazd Cecylii do Polski odbiła się szerokim echem. Odezwali się Polacy ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Chile, Peru i wiele osób z Polski. Dla ułatwienia i ominięcia płacenia prowizji w bankach zdecydowaliśmy się założyć numery kont w trzech krajach:

Stany Zjednoczone: Nazwa i numer konta w Stanach Zjednoczonych, US – Bank Routing nr 071904779, numer konta 196658439, Można też wysylać czeki na: Poczta Polonia 5342 W Eddy Chicago Il 60641. Osoba koordynująca: Basia Tomaszewska.

Peru: Nazwa i numer konta w Peru: Karolina Palian, Bank BCP 194-39270052-0-18, numer CCI 00219413927005201892 (sole peruwiańskie). Osoba koordynująca: Karolina Palian.

Polska: Nazwa i numer konta w Polsce: Małgorzata Olejnik, Bank PKO SA, numer konta 77 1240 1590 1111 0010 3771 5631 (polskie złotówki). Osoba koordynująca: Małgorzata Olejnik.

Zapraszamy do wpłacania. O ilości pieniędzy na kontach będziemy informować na bieżąco. Dotychczasowe wpłaty: Marta – 500 zł, Szymon – 100 zł, Jarek – 150 zł, Anita – 75 zł, Rafał 400 zł. Razem 1225 zł.

Fanpage Cecilii i jej podróży do Polski na Facebooku:

Od redakcji: Z wielką przyjemnością koordynujemy podróż Cecilii do Polski. Osoby, które chciałaby dołączyć do tego projektu, czy to finansowo, czy też przyjmując ją pod swój dach, prosimy o kontakt za pomocą poniższego formularza:

[contact-form-7 id=”41477″ title=”Kontakt z nami”]

Małgorzata Olejnik
O Małgorzata Olejnik 3 artykuły
Eksportuje peruwiańską żywność do Polski dzieląc czas na bycie przewodnikiem i zarażając pasją ludzi odwiedzających Peru. Wybierasz się do tego kraju? Skontaktuj się z Małgosią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.