Futbolowa fiesta: Piłkarze Peru pojadą na Mundial do Rosji

Czy po 36 latach piłkarze Polski ponownie zagrają z Peru na Mundialu? To możliwe, bo obie ekipy awansowały na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. Peruwiańczycy zrobili to rzutem na taśmę.

Szaleństwo i wolny dzień od pracy w Peru! Powód? Oczywiście futbol! Po 36 latach piłkarska reprezentacja tego kraju zagra na mistrzostwach świata.

W drodze na Mundial w Rosji Peruwiańczycy rozegrali aż dwadzieścia spotkań. Początkowo nic nie wskazywało na awans. Dopiero końcówka eliminacji w Ameryce Południowej wlała nadzieję w serca kibiców. Marzenia stały się jeszcze bliższe, kiedy okazało się, że w barażach rywalem zespołu z charakterystycznym czerwonym pasem na koszulkach będzie znana raczej z rekinów, a nie futbolu Nowa Zelandia.

Pierwszy barażowy mecz był tragedią z obu stron. Za wyjątkiem początkowych dwudziestu minut, kiedy to Peru przycisnęło i marnowało sytuację za sytuacją, ze stadionu w Wellington wiało nudą. Żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. I żadna też, taką grą, nie zasługiwała na podróż do Rosji.

Rewanż w Limie zmienił wszystko. Bardzo dobry, a chwilami świetny mecz w wykonaniu miejscowych przyniósł im dwa piękne gole i upragniony awans na mistrzostwa świata. Z ostatnim gwizdkiem sędziego zaczęła się fiesta i nie wiadomo kiedy się skończy.

Zakwalifikowanie się na Mundial ma dla Peruwiańczyków wymiar wręcz historyczny. Ostatni mecz na mistrzostwach świata ich reprezentacja rozegrała w 1982 roku, przegrywając z Polską 1:5. Czy teraz los znów połączy obie ekipy?

Redakcja
O Redakcja 7 artykułów
Czytamy, słuchamy i oglądamy Peru starając się przede wszystkim poznać i zrozumieć ten niezwykły kraj. Jeśli masz podobnie, witamy na pokładzie i zapraszamy do współpracy!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.