Biegiem do Machu Picchu! Wyprawa życia w krainie Inków

Takiej wyprawy jeszcze nie było! Do Machu Picchu, Jeziora Titicaca, Kanionu Colca i innych atrakcji Peru jej uczestnicy dotrą… biegnąc. Na ambitną przygodę w krainie Inków zaprasza Piotr M. Małachowski.

„Gdyby miała nastąpić katastrofa planetarna i miałbym możliwość wyboru kraju do „zapisania“ i odtworzenia naszej planety, bez wątpienia wybrałbym Peru“ – te słowa angielskiego botanika i prezentera telewizyjnego Davida Bellamy’ego stały się mottem wyprawy, którą będę miał przyjemność poprowadzić.

Przyjemność bierze się nie tylko z tego, że chodzi o dawną krainę Inków. Numerem jeden tej wyprawy będą uczestnicy, którzy poznają jeden z najpiękniejszych zakątków Ameryki Południowej… biegnąc. Tak, tak… surowe wybrzeże Oceanu Spokojnego, zachwycającą pustynię, zieloną dżunglę, najgłębszy kanion świata, wysokie Andy i fascynujące Machu Picchu zdobędziemy „na biegowo“. Chyba nikt jeszcze tego nie zrobił, ale spokojnie: to całkowicie możliwe.

Ruszamy z Warszawy 14 sierpnia 2018 roku i wracamy z Limy po dwóch tygodniach. W tym czasie biegnąc, chodząc, płynąc i jeżdżąc po Peru prywatnym transportem dotrzemy między innymi: na Wyspy Ballestas i Półwysep Paracas, do Oazy Huacachina, linie i rysunków w Nazca, białego miasta Arequipy, Kanionu Colca, Jeziora Titicaca, starej drogi Inków, ich tajemniczego Machu Picchu oraz dawnej stolicy w Cuzco.

Do pokonania jest ponad dwa tysiące kilometrów i prawie pieć tysięcy metrów w pionie. Moja w tym głowa, żeby logistycznie wszystko się udało. Nad resztą tej biegowej przygody czuwać będą specjaliści: Michał Jarosz – dyplomowany trener, absolwent AWF, były reprezentant Polski, medalista Pucharu Świata i Mistrzostw Polski oraz Krzysztof Janik – były zawodnik, absolwent krakowskiego AWF, dyplomowany trener zawodników wyczynowych i amatorskich.

Wyprawa jest potwierdzona, więc zapraszam chętnych do udziału. Także tych, którzy nie chcą biegać – w propozycji jest opcja również dla nich. Szczegóły i zapisy w poniższym linku. Do zobaczenia w Peru!

Peru 2018: Biegowa Wyprawa Życia —>

Piotr M. Małachowski
O Piotr M. Małachowski 39 artykułów
Przewodnik, podróżnik, bloger, twórca portalu www.kochamyperu.pl, pasjonat wypraw do Peru i innych państw Ameryki Południowej. Wybierasz się w te strony? Skontaktuj się z Piotrem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.