Lima Airport Express. Przyjazny autobus z lotniska do Miraflores

Lima Airport Express to wygodny transport z lotniska w Limie do ulubionej przez turystów dzielnicy Miraflores. Przejazd kosztuje 8 dolarów, a bilety są w internecie. Pisze o tym Piotr M. Małachowski.

Lepiej późno niż wcale. Port lotniczy w stolicy Peru doczekał się połączenia autobusowego znanego z innych lotnisk. Lima Airport Express to wygodny, bezpieczny i tani transport do Miraflores – najbardziej popularnej wśród turystów dzielnicy Limy.

Nigdy wcześniej na największe peruwiańskie lotnisko cywilizacja nie weszła z takim przytupem. Ten przytup to osiem nowoczesnych i komfortowych autobusów, z których każdy może zabrać do 39 pasażerów. Wszystkie pojazdy wyposażone są w darmowy internet i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Do tego toalety i telewizja na pokładzie.

Autobusy jeżdżą wahadłowo tylko na jednej trasie: z lotniska do Miraflores – od 7:00 do 12:00 co 30 minut, od 12:00 do 18.00 co godzinę i od 18:00 do północy co 30 minut oraz z Miraflores na lotnisko – od 6:00 do 9:30 co 30 minut, od 10:00 do 17:00 co godzinę i od 18:00 do 22:00 co 30 minut.

Przystanek na lotnisku zlokalizowany jest przed głównym wejściem hali przylotów międzynarodowych, za jedynym na terenie portu lotniczego hotelem Costa del Sol. Natomiast w Miraflores przystanków jest siedem: Jose Antonio Hotel (Avenida 28 de Julio 398), Hilton Hotel (Avenida La Paz 1099), Casa Andina Hotel (Avenida La Paz 463), Double Tree Hotel (Calle Independencia 141), Boulevard Hotel (Avenida José Pardo 771), Torre Blanca Hotel (Avenida José Pardo 1453) i Marriott Hotel (Malecón de la Reserva 615). Każdy z nich znajduje się w bezpośredniej lub kilkuminutowej odległości pieszo od hoteli i hostali w Miraflores. To najbezpieczniejsza dzielnica Limy, zarówno w dzień, jak i po zmroku.

Przejazd autobusem Lima Airport Express w jedną stronę kosztuje 8 dolarów, w dwie – 15 dolarów. W cenie biletu jest już uwzględniona opłata za bagaż przywieziony do Limy. Osoby w wieku 4-15 lat za przejazd płacą 6 dolarów w jedną stronę i 12 dolarów w dwie strony. Dzieci poniżej 4 lat przejazd mają darmowy.

Jak kupić bilet? Sposoby są trzy: na stronie internetowej: Lima Airport Expressw kasie na lotnisku: pierwsza znajduje się w hali przylotów międzynarodowych, druga – w hali przylotów krajowych lub bezpośrednio u kierowcy: w tym przypadku należy jednak pamiętać, że pierwszeństwo przejazdu mają posiadacze biletów zakupionych wcześniej.

Lima Airport Express uzupełnia gamę możliwości wydostania się z lotniska w Limie lub dotarcia na nie. Podróżnym, którzy nie chcą korzystać z tych autobusów, oczywiście nadal pozostają licencjonowane taksówki lotniskowe (tańsze w przypadku kilkuosobowych grup) oraz taksówki prywatne i transport publiczny poza terenem lotniska (opcja niewskazana dla osób nieznających miejscowych realiów i po zmroku).

Piotr M. Małachowski
O Piotr M. Małachowski 39 artykułów
Przewodnik, podróżnik, bloger, twórca portalu www.kochamyperu.pl, pasjonat wypraw do Peru i innych państw Ameryki Południowej. Wybierasz się w te strony? Skontaktuj się z Piotrem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.