Południowe wybrzeże Peru to pustynne krajobrazy, bogactwo Oceanu Spokojnego, wyrastające z niego Andy, niewyjaśnione zagadki z przeszłości, przyjaźni ludzie, dzika przyroda, pyszne jedzenie, lokalne trunki, soczyste owoce i świetna zabawa na piasku. Najlepiej wybrać się w tę podróż z mieszkającym na miejscu i mówiącym po polsku przewodnikiem. Można go zabrać na całą trasę – z Limy do Arequipy (lub w odwrotnym kierunku), a także na jej odcinki: z Limy do Paracas, z Limy do Huacachina i Kanionu Zagubionych, czy z Limy do Nazca.

Co można zobaczyć podczas takiej wyprawy?

  • Najpiękniejszy w Peru kanion na pustyni, linie i geoglify wykonane przez dawne kultury, dziwne muzeum poświęcone kosmitom, nienaturalnie wydłużone i tajemnicze czaszki, gigantyczny zbiór starożytnej sztuki naskalnej, wpadające do Pacyfiku klify i urwiska, piramidy z czasów przed Inkami, port Inków i fragment ich pustynnego szlaku,  najstarszą winiarnię w Ameryce Południowej, jedyną na tym kontynencie oazę, lwy morskie, pingwiny i inne dzikie zwierzęta, najwyższą wydmę na świecie, chyba najdłuższą plażę na zachodnim wybrzeżu, zasypywaną piaskiem Trasę Panamerykańską, zapomniane przez wszystkich pustynne miasto, wysuszone mumie na pradawnym cmentarzu,  największy w tej części świata uskok tektoniczny, szkielety prehistorycznych ryb i wielorybów, sprawne akwedukty sprzed dwóch tysięcy lat i wiele innych miejsc (obejrzyj zdjęcia poniżej).

Co można zrobić?

  • Polecieć na paralotni nad pustynią, wybrać się kutrem z rybakami na morski połów, zjeść rozpływające się w ustach świeże ceviche, nauczyć się zjeżdżać po piasku na desce, poznać historię życia największej badaczki linii Nazca, spróbować wyrabianego na miejscu wina i pisco, przejechać po wydmach pustynnym wehikułem, skosztować najlepszych w Peru oliwek i oliwy, rozbić się nad Pacyfikiem i wykąpać w oceanie, poznać smak kultowej zupy z rzecznych krewetek, spotkać ufoludki z owocowymi lodami, zażyć kąpieli w błotnej lagunie i sprawdzić się za kierownicą quada.

Jak długo trwa wyjazd?

  • Na maksymalną eksplorację potrzeba tygodnia, ale można wybrać się na krócej, na przykład na pięć, trzy, a nawet jeden dzień. O długości wyprawy decydują uczestnicy.

Ile osób może liczyć grupa?

  • Minimalnie dwie, maksymalnie sześć. To bardzo kameralna przygoda.

Kiedy można wyruszać?

  • Przez cały rok w dowolnym terminie wybranym przez uczestników.

W którym miejscu zaczyna się podróż?

  • W Limie lub Arequipie – o tym też decydują uczestnicy. Można również wystartować w innych punktach południowego wybrzeża Peru, na przykład w Paracas, Pisco, Huacachina, Ica, Nazca, czy Camaná.

Gdzie się kończy?

  • W Arequipie lub w Limie – wybór należy do uczestników. Poza tym punktem finalnym, skąd łatwo wyruszyć dalej na własną rękę, może być Nazca, Ica, Huacachina, Paracas lub Pisco.

Środek transportu?

  • Prywatny samochód z kierowcą lub lokalne autobusy.

Dla kogo jest ta wyprawa?

  • Dla każdego. Można się na nią wybrać również z dziećmi.

Ile kosztuje?

  • Cena zależy od kilku czynników. Najlepiej wysłać do nas zapytanie podając w nim liczbę chętnych, wybrane punkty na trasie i przewidywany termin pobytu w Peru. Przekażemy je współpracującym z nami przewodnikom, którzy udzielą szczegółowych informacji.

Dowiedz się więcej wysyłając formularz:

Południowe wybrzeże na zdjęciach: