Nowa trasa: Z Peru do Ekwadoru wzdłuż gorącego wybrzeża

Z Peru do Ekwadoru podczas jednej wyprawy? Najlepiej zrobić to na początku roku, kiedy na wybrzeżu zaczynają się gorące, latynoskie wakacje. O nowym kierunku podróżniczym dla odważnych pisze Marcin Mentel.

Marcin Mentel

Jest nowy podróżniczy kierunek! Jeżeli byliście już w Peru i widzieliście wszystkie najsłynniejsze atrakcje tego kraju, zapraszamy w zupełnie inną stronę. Od stycznia przyszłego roku uruchamiamy nową trasę z Peru do Ekwadoru dla wszystkich, których ciekawi prawdziwe życie Latynosów.

Wyruszymy z plecakami z Limy na północ Peru z jego najbardziej ciekawymi skarbami, a zakończymy na równiku w Quito – stolicy Ekwadoru. Takiej propozycji na próżno szukać wśród ofert biur podróży, bo jej tam zwyczajnie nie ma. Zresztą nie o to chodzi. Chcemy zaproponować Wam bowiem unikalną podróż przez smaki, barwy, zapachy i historię dwóch krajów bardzo podobnych do siebie, a jednak zupełnie różnych. Co więcej – chcemy, aby ta wyprawa była cykliczna, czyli dostępna co roku, gdy zatęsknicie za słońcem i egzotyką.

Tak czy siak startujemy z początkiem każdego Nowego Roku. Na peruwiańskim wybrzeżu to okres letnich wakacji, a także karnawału, więc możecie liczyć na dużo słońca, gorącą zabawę, latynoskie tańce, plantacje mango i bananów, świetną kuchnię oraz piękne plaże z ciepłą wodą i wieczornymi ogniskami z lokalnym rumem w ręce.

Na tę wyprawę mogą się także wybrać osoby, które jeszcze w Peru nie były. Pomysł jest taki, aby ci, którzy chcą zobaczyć Cuzco i Machu Picchu, przylecieli do Limy kilka dni wcześniej niż reszta grupy. To pozwoli zobaczyć im w Peru „to, co trzeba“, a później wszyscy razem, z resztą chętnych, wyruszymy w stronę Ekwadoru.

Co zobaczymy? Wszystko co jest po drodze i wszystko co chcecie. Nudzić się nie będziemy. Przed nami Caral – najstarsze miasto Ameryki, twierdza kultury Chimu w Paramondze, królewski grobowiec z czasów kultury Wari, słoneczne Trujillo, Chan Chan – największe na świecie miasto z cegły adobe, piramida Słońca i Księżyca, tajemnice Lambayeque… A przecież to dopiero połowa. Zaledwie połowa północnego Peru.

Wszystko to już w pierwszym tygodniu stycznia 2018 roku. Szczegóły poniżej. Odważnych zapraszamy do kontaktu. Życie jest zbyt krótkie, żeby siedzieć w domu!

Opis wyprawy:

Marcin Mentel
O Marcin Mentel 26 artykułów
Pilot wycieczek, przewodnik, podróżnik, bloger, pomysłodawca agencji trampingowej www.peruexpedicion.com. Wybierasz się do Peru, Boliwii lub Ekwadoru? Skontaktuj się z Marcinem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.