Egzotyczna Gamarra: Po towary z dżungli do miejskiej dżungli

Nie zawsze trzeba jechać do dżungli, żeby w niej się znaleźć. Jeśli ktoś szuka egzotyki w miejskim wydaniu, wystarczy Gamarra. To rządzące się swoimi prawami duże centrum handlowe w Limie. Pisze o nim Małgorzata Olejnik. 

Małgorzata Olejnik

Tym, którzy chcą pozbyć się w Limie aparatów i portfeli, można zaprosić z przymrużeniem oka w miejsce zwane Gamarra. Dlaczego z przymrużeniem oka? Bo nawet dla Peruwiańczyka to strefa podwyższonego ryzyka. Ale z drugiej strony szkoda ją pominąć przy poznawaniu stolicy Peru. Rządzi się swoimi prawami, dlatego najlepiej udać się tam z kimś, kto je zna.

W Limie na słowo Gamarra do głowy od razu przychodzą ciuchy. Nic dziwnego, bo to królestwo peruwiańskich szwalni i największe w mieście targowisko ubrań. We wszystkich rozmiarach, w każdej cenie i w dowolnej marce. Jeśli czegoś akurat zabraknie, o tylko na chwilę, bo to czego klient szuka, można dostarczyć na umówiony termin, albo nawet wykonać na poczekaniu.

Nie samą odzieżą Gamarra jednak żyje. Właściwie trudno powiedzieć czego nie można tu kupić. Z tego, co najbardziej interesujące kogoś, kto przyjeżdża do tego kraju po raz pierwszy, koniecznie trzeba wymienić całą gamę produktów z dżungli. Od kremów z węża, przez zestawy młodego szamana, do świeżych, suszonych lub przetworzonych ziół. Tak, tak – w Peru wcale nie trzeba jechać do Iquitos, żeby zaopatrzyć się w amazońskie akcesoria.

W tym miejscu Limy jest zatem więcej niż egzotycznie. Na dodatek smacznie. Zapewniają to lokalne restauracje i uliczne garkuchnie. Warto spróbować!

Spacer po głównej ulicy Gamarry:

https://www.youtube.com/watch?v=iMpRKsCpBRs

Małgorzata Olejnik
O Małgorzata Olejnik 7 artykułów
Eksportuje peruwiańską żywność do Polski dzieląc czas na bycie przewodnikiem i zarażając pasją ludzi odwiedzających Peru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.