Peru ma wszystko. To jeden z najbardziej różnorodnych i dzięki temu bogatych zakątków świata. Każdego tygodnia uzupełniamy tę listę o dwa kolejne miejsca. Sprawdź gdzie i kiedy możesz pojechać!

CAJAMARQUILLA

Ruiny jednego z największych miast starożytnego Peru. Zbudowane w VII wieku naszej ery z suszonej na słońcu cegły adobe. Zachowały się fragmenty ulicznych labiryntów, placów, świątyń i piramid. Dla zainteresowanych historią. Dostępne przez cały rok.


KOLEJ ANDYJSKA

Druga najwyżej położona linia kolejowa na świecie. Łączy port morski w Callao z kopalniami w Andach. Wybudowana w XIX wieku przez polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego jako cud techniki. Dostępna od kwietnia do grudnia.


PÓŁWYSEP PARACAS

Jedno z najsuchszych miejsc na świecie. Wpadające do Pacyfiku skaliste klify i ustronne plaże tworzą malownicze krajobrazy. Dla miłośników przyrody oraz szukających spokoju i aktywnego wypoczynku. Najlepsza pora: od października do maja.


WYSPY BALLESTAS

Archipelag wysepek na Oceanie Spokojnym zamieszkałych przez uchatki patagońskie, pingwiny Humboldta i inne ptaki. Polecane fotografom i amatorom bliskiego kontaktu z dziką naturą. Dostępne dla każdego. Najlepsza pora: od października do maja.


Chcesz zobaczyć wszystko co najlepsze w Peru, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Chętnie pomożemy. Napisz do nas używając poniższego formularza lub wyślij wiadomość przez Whatsapp'a (+51 933511151).